7 rzeczy na survival w zimę

7 rzeczy który możesz zabrać do lasu zimą, survival zimą.

Zima to pora roku, kiedy wiele osób decyduje się na wyprawy survivalowe, aby sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach pogodowych.
ASG Predators prowadzi kursy survivalowe zimą, zatem zapraszamy do zapoznania się z listą 7 przydantych rzeczy do survivalu zimowego
Żeby przetrwać w zimowej scenerii, niezbędne są odpowiednie przedmioty, które umożliwią nam zdobycie schronienia, pożywienia i ciepła. Oto 7 przykładowych przedmiotów, które powinny znaleźć się w każdym zestawie survivalowym zimą:

Awaryjne schronienie tarp, plandeka, namiot, o ile w tym artykule nie będziemy rozpisywać się na temat tarpa, czy plandeki powiemy kilka słów o tym ostatnim.
Namiot – jest to podstawowe schronienie, które zapewni nam ochronę przed mrozem i śniegiem. Wybierając namiot, warto zwrócić uwagę na jego wodoodporność i wiatroszczelność, ponieważ te cechy będą miały kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i bezpieczeństwa.

Śpiwór – kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia jest śpiwór, który zapewni nam ciepło i wygodę podczas spania. Warto postawić na śpiwór o wysokiej izolacyjności termicznej, który zatrzyma ciepło w środku, a zimno na zewnątrz.

Palnik turystyczny – przygotowywanie posiłków w zimie może być trudne, dlatego warto mieć ze sobą palnik turystyczny, który pozwoli nam gotować jedzenie i parzyć kawę czy herbatę. Przy okazji palnika należy pamiętać o zapałkach i dobrej zapalniczce.

Latarka – latarka to niezbędny przedmiot w każdej sytuacji survivalowej, a zwłaszcza zimą, kiedy dni są krótkie i ciemne. Latarka pozwoli nam oświetlić drogę i sprawdzić, co dzieje się dookoła nas.

Raki – raki to specjalne buty z kolcami, które umożliwiają poruszanie się po zaśnieżonym i oblodzonym terenie. Dzięki nim zwiększymy swoją stabilność i bezpieczeństwo podczas wędrówek. Już raczki, które możemy założyć na obuwie spełnią część tych wymagań.

Ochrona głowy, czapka lub słuchawki na uszy – zimą temperatura często spada poniżej zera, a mróz może szkodzić naszemu zdrowiu. Dlatego ważne jest, aby chronić głowę i uszy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, dlatego warto zabrać ze sobą czapkę lub słuchawki na uszy.

Plecak – ostatnim, ale równie ważnym przedmiotem jest plecak, który pozwoli nam przenosić wszystkie niezbędne rzeczy podczas wyprawy survivalowej. Plecak powinien być wytrzymały, wodoodporny i wyposażony w dużo kieszeni i przegródek, abyśmy mogli uporządkować nasze rzeczy i zawsze mieć je pod ręką.

No dobra miało być 7 jest 8, dlaczego bo nóż jest ponad wszystkie listy,
Nóź zabieramy na survival zawsze.

Podsumowując, zima to trudna pora roku, która wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i wyposażenia. Dlatego warto zadbać o to, aby nasz zestaw survivalowy zimą zawierał: nóż, schronienie awaryjne, śpiwór, palnik turystyczny, latarkę, raki, ochronę głowy i plecak. Pomyślcie jeszcze o choćby o rękawiczkach, wazelinie lub innej alternatywie do zabezpieczania skóry. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe i cieszyć się zimowymi przygodami.