S.E.R.E

S.E.R.E.: Survival – Przetrwanie, Evasion – Unikanie, Resistance – Opór, Escape – Ucieczka/Ewakuacja 168 godzin szkolenie i egazamin
S.E.R.E. short – 72h – krótka wersja dla wszystkich którzy chcą się sprawdzić to program obejmujący zasady i procedury postępowania, pozwalające przetrwać w przypadku działania na terytorium przeciwnika. Jest to obowiązkowy punkt w procesie szkolenia żołnierzy z jednostek specjalnych, żołnierzy wyjeżdżających na misje, agentów wywiadu oraz pracowników administracji rządowej, dziennikarzy lub osób cywilnych narażonych na izolację.

Szkolenie pod przewodnictwem żołnierzy uczestniczących w misjach zagranicznych oraz instruktorów cywilnych, współprowadzących dotychczasowe szkolenia wraz z instruktorem S.E.R.E., który szkolił m.in. X zmianę PKW ISAF Afganistan. Będącym dowódcą kompanii rozpoznawczej, prowadził zajęcia z taktyki pododdziałów rozpoznawczych, topografii wojskowej, łączności, pierwszej pomocy i strzelectwa.

S.E.R.E. to szkolenie dla wybranych, nie każdy jest w stanie ukończyć je pozytywnie.

Przetrwanie, unikanie, opór, ucieczka – S.E.R.E. jest jednym z najważniejszych elementów w procesie szkolenia wszystkich liczących się sił zbrojnych.

S.E.R.E. to specjalny moduł szkolenia żołnierzy pozwalający przetrwać na terytorium wroga. Stawiamy na maksymalny realizm: każdy uczestnik walczy o przetrwanie, w nieznanym terenie starając się zgubić zbliżającą się obławę i wytrwać presję przesłuchań podczas niewoli, zachowując do końca wolę walki i przetrwania, będzie musiał również zaliczyć strzelanie z karabinka z rodziny AK, przejdzie także symulacje zasadzki oraz natarcia przy użyciu replik ASG.

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę – nic nie udajemy przed uczestnikami: szkolenie prowadzone metodami wojskowymi i na podstawie wytycznych Wojska Polskiego i US Army.

Wybierasz się na kurs S.E.R.E. oto co powinieneś już potrafić:

Dobieranie podpałek i rozpalanie ognia krzesiwem, zapałkami, zapalniczką
w każdych warunkach pogodowych.
Potrafisz pracować z mapą i kompasem, topografia i nawigacja terenowa nie jest Ci obca.
Znasz elementy taktyki zielonej, potrafisz poruszać się w formacjach, wiesz jak zerwać kontakt z przeciwnikiem.

Jeśli te elementy są Ci obce, zapisz się na kurs survival militarny zielona taktyka 48h. 

 

S.E.R.E.

S.E.R.E. pokazuje jak przetrwać:
SURVIVAL: Faza przetrwania:
Poruszanie się w nieznanym terenie, budowa tymczasowych schronień, pozyskiwanie i uzdatnienie wody, rozpalanie ognia, przygotowanie posiłków w skrytym systemie, konstruowanie improwizowanych narzędzi i broni, nauka topografii wojskowej, ratownictwo taktyczne – procedura MEDEVAC/CASEVAC.

S.E.R.E. pokazuje jak uniknąć pojmania:
EVASION: Faza unikania:
Techniki skrytego poruszania się i orientacji na terenie przeciwnika w sytuacji pościgu, kontrtropienie, nawiązywanie łączności radiowej i sygnalizacja, pokonywanie trudnego terenu – przeszkody wodne, teren podmokły, techniki działania w izolacji od sił własnych. Praca z bronią deko i ASG, a także elementy taktyki i manewry gdzie instruktorzy podgrywają przeciwników.

S.E.R.E. pokazuje jak stawić czoła niewoli i przygotować ucieczkę:
RESISTANCE & ESCAPE: Faza oporu podczas pojmania i ucieczki/ewakuacji:
Najtrudniejszy etap szkolenia charakteryzujący się dużym poziomem stresu, wymagający od uczestników silnej motywacji i woli walki do końca. Uwięzienie, niekończące się techniki przesłuchania i konfrontacje pozwolą sprawdzić granice wytrzymałości uczestników.

Jeżeli jesteś gotowy podjąć wyzwanie skontaktuj się z nami już dziś! Uwaga – nie wszyscy kursanci przechodzą kurs z pozytywnym wynikiem, dlatego proponujemy
przygotować się do kursu S.E.R.E.

WAŻNE INFORMACJE

Certyfikowany kurs S.E.R.E. jest dla osób posiadających aspirację do wstąpienia w szeregi służb mundurowych, wyjazdy do krajów podwyższonego ryzyka, albo rozwijających się zawodowo, będąc czynnym żołnierzem/ funkcjonariuszem, przystąpienie do tego kursu jest poprzedzone:
– świadectwem niekaralności,
– poświadczeniem organu o wstąpieniu/figurowaniu interesanta do/w wybranej komórki MSWiA/MON

Szkolenie trwa łącznie 7 dni 168 godzin 96 godzin szkoleniowych i 72 godziny egzaminu. Koszt szkolenia to 2799 zł. Cena zawiera wyżywienie, a także cały potrzebny ekwipunek do ukończenia szkolenia z wyjątkiem obuwia plecaka i kurtki. Prosimy również zabrać przybory do jedzenia np. manierka, menażka, sztućce itp. Opcjonalnie uczestnicy mogą zabrać: krzesiwo, heliograf lusterko sygnalizacyjne,kompas, 3-4 metry sznurka, rękawiczki

S.E.R.E. short to 72 godzin przyspieszonego kursu dla wszytkich osób które chcą się sprawdzić. Cywilnym zamiennikiem szkolenia S.E.R.E. o tym zbliżonym poziomie kondycyjnym jest szkolenie Twardziel 72h lub
S.E.R.E. short: pojedyncze osoby są dopisywane do widniejących terminów. Spróbuj najpierw przejść kurs survival militarny 48H. Na życzenie tworzymy ofertę indywidualnie dopasowaną do potrzeb zamawiającego usługę.

Koszt szkolenia i egzaminu S.E.R.E. 2799 zł / os

Koszt szkolenia S.E.R.E. short 1200 zł / os
Kursy S.E.R.E. odbywają się w formie 3 cykli.