Szkolenia survival zielony 25h, 48h, 72h - weekendowe

Weekendowa szkoła przetrwania poziom 1 (24h - dwa dni)

Początki bywają trudne, niekiedy nie wiemy co będzie dla nas lepsze. Poziom pierwszy jest podstawą szkoły przetrwania, zapoznaniem się ze sztuką bytowania w naturalnym środowisku. Na tym poziomie szkolenia uczestnicy są wprowadzani w przygodę ze survivalem, poznają podstawowe metody rozpalania ognia, filtracji wody oraz budowy improwizowanego schronienia. Towarzyszyć, także im będzie, nawigacja terenowa oraz praca z mapą.

Przez 25 godzin masz szanse wczuć się w role Robinsona Crusoe.
Sprawdzisz swoje umiejętności w rozpalaniu ognia, budowie prostych schronień oraz nawigacji na czuja oraz przy użyciu kompasu.
Nauczysz się dobierać odpowiednie palenisko do potrzeb i warunków pogodowych.
Palenisko, przejdziesz przez etapy rozpalania ognia: dakota, studnia, tipi, gwiazda

Za pomocą: krzesiwa stick i sztaby, zapałek, zapalniczki.Nauczysz się budować prawidłowe improwizowane schronienie czy też szałas, tak aby nie przeciekało. Omówimy i wybierzemy jeden z poniższych konstrukcji: jednospadowy, dwuspadowy, kopuła, kłoda czy też ziemianka.

Nauczysz się z nami łatwo i pewnie wyznaczać kierunki świata bez użycia kompasu-busoli lub innych przyrządów.

Pomogą Ci w tym: mech, gałęzie, pnie, zwierzęta… Chcesz wiedzieć jak? Zapraszamy Ciebie już teraz.

Weekendowa szkoła przetrwania poziom 2 (48h - 3 dni)

Rozszerzony początek, tak w skrócie można nazwać poziom drugi, czyli 48h z życia survivalowca. Do programu z poziomu pierwszego, zostały dołożone prace około obozowe, konstruowanie narzędzi ułatwiających bytowanie, przygotowanie zabezpieczenia noclegu, przechowywanie żywności, pułapki wodne, sposoby na nudę i zmęczenie oraz podstawowe wywary z ziół i pozyskiwanie pożywienia.

Poziom ten jest przeznaczony dla osób chcących więcej praktycznej wiedzy, bardziej zaawansowanych jak na pozom I. W tym poziomie, główną rolę odgrywa kursant i jego chęć czerpania wiedzy. W tym poziomie uczestnik będzie musiał wykazać się improwizacją w budowie prostych narzędzi takich jak: szybkowar, piec, sauna, lodówka…

Tak to nie żart, w lesie jest możliwość wybudowania tych powyższych wygód. Nie tylko pokażemy ale i nauczymy Cię jak wykonać prawidłowo: filtr wodny, instalację do łapania deszczówki i jak pozyskać wodę z innych źródeł niż sklep czy kran.

Zajęcia rozciągnięte w czasie pozwalają na przerobienie całości zakładanego programu i sprawdzenia uczestnika pod kątem pozyskanej wiedzy. W programie, oprócz skondensowanej dawki poziomu pierwszego znajdzie się: budowanie improwizowanych narzędzi instalacji wodnych, nocna nawigacja, przyrządzanie wywarów z pozyskanych ziół, przygotowanie wygodnego noclegu…

Chcesz wiedzieć jak wygodnie spędzić survivalową noc? Zapraszamy na szkolenie.

Weekendowa szkoła przetrwania POZIOM III (72h - 4 dni)

Witamy na poziomie III, przed Tobą 72 godziny symulacji losowo wybranego scenariusza. Instruktorzy przekazują scenariusz i typują kilka ochotników na symulowanie złamanej kończyny lub innego zdarzenia. Oprócz instruktarzu kolejnych ciekawych zagadnień survivalowych, uczestnicy bardziej samodzielnie poruszają się po określonym obszarze, bardziej niż w innych poziomach.

Instruktorzy śledzą ich poczynania i sprawdzają wykonywane zadania. Jest to skondensowana dawka wiedzy okraszona przygodą, pozwalająca na przetrwanie w warunkach istnej dziczy. Instruktorzy losują scenariusz i mogą go dynamicznie zmieniać, wystawiając na próbę kursantów.

Przykładowe scenariusze:

Chcesz wiedzieć jak przetrwać? Dasz radę? Zapraszamy na szkolenie.