Zajęcia survival dla szkół

W naszej szerokiej gamie szkoleń i kursów survivalowych, a także survivalu militarnego, nie może zabraknąć propozycji dla młodzieży i dzieci ze szkół, a nawet przedszkoli.

W naszej wieloletniej działalności prowadziliśmy już mini obozy survivalowe dla dzieci w wieku nawet 7-10 lat. Prowadziliśmy również manewry ASG dla grup ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Posiadamy gotowe oferty i programy na obozy przetrwania, obozy wojskowe dla klas mundurowych.

Zajęcia możemy poprowadzić w miejscach wskazanych przez zamawiającego lub wskazanych przez nas. W trakcie szkoleń survivalowych możemy zaproponować dodatkowe atrakcje spływy kajakowe, gry w podchody orienteering, tory przeszkód, budowania wspólnych relacji, a także inne formy aktywności. Uczymy nie tylko przetrwania w lesie, ale także bezpieczeństwa w życiu codziennym, pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowań w sytuacjach stresowych, samoobrony i radzenia sobie z obcymi osobami.

Nasze szkolenia i obozy survivalowe dla młodzieży, a także manewry ASG, orienteering i gry przygodowe prowadziliśmy do tej pory m.in. w okolicach Warszawy: w Otwocku, w Piasecznie, w okolicach Konstancina Jeziornej. W Puszczy Kampinowskiej oraz w okolicy Mszczonowa i Grójca. Byliśmy również z programem survivalu militarnego – zielonej taktyki, orienteeringu – nawigacyjnej gry terenowej a także wykonywaliśmy survival zielony – czyli jak samemu przetrwać w lesie na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Te formy aktywności dla szkół prowadziliśmy w okolicach Olsztyna koło Częstochowy – w okolicach zamku w Olsztynie, a także obok i częściowo w Górach Sokolich, czasem odwiedzamy nawet jaskinie i prowadzimy zajęcia wspinaczkowe.

Kolejnym miejscem gdzie mieliśmy przyjemność prowadzić obóz wojskowy było Borne Sulinowo. Zamawiającym był m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Opalenicy, a młodzież miała szeroko pojęte szkolenie taktyczne. Obóz podzielony był na bloki programowe: strzelectwo, zielona i czarne taktyka oraz dzień na utrwalenie najbardziej pożądanej tematyki.

Następnym miejscem gdzie mogliśmy mieć możliwość organizowania survivalowej zielonej szkoły był Szczyrk w górach Beskidu Śląskiego. Tutaj grupa co prawda spała w pensjonacie, ale całe dnie zajęcia prowadzone były w górach. Dzięki temu po wyczerpującym dla kursantów dniu, mogli się zregenerować w lepszych warunkach. Takie rozwiązanie także można brać pod uwagę ze względu na odporność na zimno do której czasem należy stopniowo się przygotowywać.

Działamy z młodzieżą oczywiście w innych regionach w tym oczywiście, w naszej okolicy: Piotrków Trybunalski i Sulejów. Prowadziliśmy tu wiele zajęć, obozów przetrwania, zielonych szkół, manewrów ASG. Poruszamy się nie tylko w województwie łódzkim, gdzie wykonujemy większość szkoleń survivalowych potrafimy przygotować nasze kursy i obozy młodzieżowe w całej Polsce. Oznacza to, że nie tylko klasyczne obozy przetrwania, czy imprezy integracyjne można zrobić w tych miejscach, oprócz kursów przetrwania dla dorosłych, można zorganizować czas dla uczniów, aktywnie, z pomysłem i oczywiście z nauką, która podana przez nas w formie szkoleń wojskowych, kursów przetrwania nie pójdzie w niepamięć.