Airsoft

Czym jest airsoft (ASG)?

Jest to zmilitaryzowana, bardziej realistyczna i mniej bolesna wersja popularnego paintballa. Wrażenia, jakie odczuwa gracz podczas rozgrywek są niepowtarzalne. Uczestnicy biorą udział w kilku scenariuszach działań bojowych, które będą wymagały od nich podejmowania trudnych decyzji, współpracy opartej na zaufaniu, zgrania zespołu, a co najważniejsze wyłonieniu liderów grup rywalizujących ze sobą.
Rozgrywki poparte są szkoleniami z zakresu nawigacji, survivalu, komunikacji niewerbalnej a także obsługi współczesnej broni wojskowej. Airsoft to gra zespołowa wykorzystująca pneumatyczne: elektryczne, gazowe, sprężynowe repliki broni, strzelające kulkami o średnicy 6mm i 8 mm, również na większą odległość niż markery paintballowe. ASG to sport polegający na tym, iż dwie drużyny uzbrojone w repliki muszą zrealizować pewne zadania, np. wybić przeciwną drużynę, zdobyć i utrzymać jakiś obiekt, itd. Możemy zrobić symulacje pola walki, gdzie strony konfliktu mają swoje dowództwa, zaopatrzenie, szpitale oraz łączność.

Gry airsoftowe najczęściej należą do 3 kategorii:

Gry sportowe „strzelanki” – dwie lub więcej drużyn konkuruje w nich dążąc do wykonania określonego zadania. Zazwyczaj w scenariuszach tego typu chodzi o przejęcie kontroli nad określonymi lokalizacjami, odbicie zakładnika, bądź wyeliminowanie wszystkich przeciwników. Trafienie powoduje wyłączenie zawodnika z gry do końca rozgrywki, lub na kilka-kilkanaście minut. „Strzelanki” są dynamiczne, trwają od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

LARP-y – rozgrywki o bardzo rozbudowanej warstwie fabularnej, gdzie strzelanie pełni rolę dodatku, a najważniejszy jest klimat i kreatywność graczy. Scenariusze zazwyczaj są bogate w akcenty humorystyczne, używa się dużej ilości rekwizytów. Przykładowa rozgrywka to impreza, w czasie której kilkuset graczy podzielonych na frakcje próbuje środkami dyplomatycznymi, ekonomicznymi i militarnymi przejąć kontrolę nad fikcyjnym mini-państwem.

Milsimy (skrót od ang. military simulation) – gry mające jak najwierniej odwzorowywać warunki prawdziwego pola walki. Nierzadko trwają ponad 24 h, wymagają dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, zawierają elementy sztuki przetrwania. Często pojedyncze trafienie eliminuje całkowicie z rozgrywki.

Airsoft/ASG to skrót od Airsoft-Guns, czyli broni na sprężone powietrze. Początki ASG to powojenna Japonia obarczona ograniczeniami dotyczącymi używania broni palnej w armii; szukająca sposobu, który umożliwi szkolenie żołnierzy. U podstaw airsoftu leży więc tradycja bushido, kładąca nacisk na honor, szacunek dla przeciwnika i samodoskonalenie – hasła wciąż żywe w airsofcie. Pierwsze komercyjne repliki pojawiły się na rynku w latach osiemdziesiątych.

Repliki produkowane są obecnie niemal na całym świecie, choć najbardziej znani producenci to oczywiście: Japonia, Chiny, Tajwan, Hong-Kong, USA. Ceny replik wahają się od 300 zł do nawet kilkunastu tysięcy zł.

Ceny dla grup 10 osobowej: ASG 500 -1200zł / grupę. 500 kulek na uczestnika.

Następne doładowania 10zł za doładowanie 200 kulek.