Survival saute extreme

Survival Saute Extreme - tylko nóż i krzesiwo

Zapraszamy na survival saute – to nasz najnowszy program, który sprawi, że każdy będzie mógł spróbować przeżyć przy minimalnym wykorzystaniu sprzętu, zabieramy tylko nóż i krzesiwo.

Tym razem coś dla śmiałków, którzy uwielbiają minimalizm. Ten program szkolenia survivalowego jest ekstremalny.

Na czym polega? To proste tylko Wy, instruktor nóż i krzesiwo. Co to oznacza? Dlaczego taka forma? Chcemy dać każdemu szansę przeżyć przygodę w innej formie. Nauczyć przetrwać przy minimalnym wykorzystaniu narzędzi. Szkolenie prowadzimy w małych grupach do 6 osób. Pozwoli to na maksymalne szlifowanie umiejętności. Zabieramy tylko nóż i krzesiwo, zatem nie ma sensu pytać co zabrać ze sobą – bo to już wiadomo.

Czego Was nauczymy?

Program survivalu to pokonanie trasy z miejsca zbiórki do miejsca docelowego w którym będziemy budować obóz. W trakcie wędrówki nauczysz się rozpalania ognia i filtracji wody czyli przejdziesz przez takie zagadnienia jak: Ogień – kompletowanie rozpałki, rodzaje materiałów rozniecających, rozpalanie ognia – krzesiwem, dłutem, świdrem. Woda – naturalne wskaźniki czystości wody, główne typy zanieczyszczeń, pozyskiwanie, uzdatnianie, magazynowanie.

Przygotujesz odpowiednie schronienie, poznasz zasady bezpiecznego noclegu, samodzielnie przygotujesz zabezpieczenie cieplne na nocleg bez sprzętu. Nauczysz się metod które sprawią, że przetrwasz noc we względnym komforcie.
Poznasz metody pozyskiwania pożywienia, nauczysz się rozpoznawać ścieżki zwierząt i ich tropy. Zobaczysz mechanikę pułapek – zbudujesz je. Jeżeli jednak liczysz, że złapiemy w pułapkę lub upolujemy zwierzynę – to nie możemy tego zrobić.

Dowiesz jakie rośliny są jadalne i ich spróbujesz. Bardzo ważna część szkolenia odnosi się do bezpieczeństwa obozowiska i zabezpieczenia cieplnego. Zdecydowaliśmy się na taki krok, żeby pokazać i nauczyć Was jak najwięcej technik survivalowych.

DZIEŃ I

Zbiórka ( na uczestników czekamy max 30 minut) Przywitanie z instruktorem, zapoznanie z uczestnikami.
Start zajęć: wymarsz, kierunek trasy określa instruktor prowadzący.
W trakcie wędrówki, uskuteczniamy elementy orientacji w terenie bez użycia mapy i kompasu.

Założenie programowe O.W.O.
Ogień – kompletowanie rozpałki, rodzaje materiałów rozniecających, rozpalanie ognia – krzesiwem, dłutem, świdrem.
Woda – naturalne wskaźniki czystości wody, główne typy zanieczyszczeń, pozyskiwanie, uzdatnianie, magazynowanie. Obóz – dobór miejsca do bytowania, warunki zakładania obozu, schronienia improwizowane, budowa prostych konstrukcji – zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w terenie.
Usprawnienia obozowe – budowa ekranów cieplnych, konstruowanie indywidualnych źródeł ciepła, budowa palenisk typu dakota, tipi, gwiazda.

Nocleg: w nocy, każdy uczestnik samodzielnie pilnuje ognia i komfortu cieplnego.

Rozpalanie ogniska powyżej 70cm skutkuje  natychmiastowym zakończeniem szkolenia i pożegnaniem uczestników.

DZIEŃ ii

Pobudka:
– konstruowanie pułapek – pokaz (pułapki rozbieramy – nie kłusujemy)
– Survivalowa Pierwsza Pomoc:
– ratunek w trudnych warunkach
– sygnalizacja niebezpieczeństwa
– powrót do miejsca startu i podsumowanie.

Zakończenie: Wykonanie całego powyższego programu zależy tylko i wyłącznie od chęci kursantów.

Czas trwania szkolenia 24h