Obozy przetrwania

Trafiłeś na tą stronę ponieważ szukasz obozu przetrwania i zastanawiasz się czy dasz radę? Myślisz czy i kiedy znajdę czas, po co mi to?

Teraz wyobraź sobie sytuacje, że jedziesz samochodem, jest zamieć śnieżna, trasa zablokowana a Ty potrzebujesz rozwiązania. Przypominasz sobie albo i nie, że ktoś mówił: zawiń nogi w koc, rozpal ogień, idź do najbliższego miasta. Weźmy możliwość rozpalenia ognia w takich warunkach. Szukanie drewna pod śniegiem jest stratą czasu, jeszcze trzeba przygotować palenisko, a nie jest to łatwe podczas zamieci, czas zaczyna Cię gonić i możesz mieć spore problemy, podobnie czy odległość którą przebyłeś pozwoli Ci bezpiecznie dojść do miasta?.

Inna sytuacja to po prostu zgubienie się w lesie. Niby proste, niby oczywiste ale się zdaża. Dlatego postanowiliśmy pomóc rozwiązać te i inne problemy na naszych szkoleniach survivalowych. Choćby taki: czy wiesz co zabrać do lasu.

Zapraszamy na obozy przetrwania dla dorosłych i dla dzieci, nauczymy na nich jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Co zrobić w razie katastrofy. Jak pomóc sobie i innym oraz dlaczego ważna jest współpraca w grupie. Pokażemy co można zrobić samemu, a ile będziemy zawdzięczać współtowarzyszom. Pamiętaj, że to Ty jesteś na szkoleniu, a my jesteśmy po to by Ci pomóc. Wszystko musisz zrobić i wykonać w końcu samemu. Będzie to dla Ciebie najlepsze, bo wszystko zrobisz sam. Nie zdarzy się sytuacja, że ktoś się czegoś nauczył, a Ty zostałeś pominięty. Nasze kursu survivalu, są po to by każdy zdobył określoną wiedzę.

Nasze obozy przetrwania odbywają się w kilku miejscach: Większość realizujemy w okolicach Sulejowa lub Piotrkowa Trybunalskiego w woj. Łódzkim. Tereny Sulejowskiego Parku Krajobrazowego wielu nie są znane. Rzeka Pilica i Zalew Sulejowski współgrając z otaczającymi te tereny lasami tworzą znakomite miejsca do uprawiania survivalu. Nasze lasy obfitują w zróżnicowaną roślinność, są pełne zwierzyny grubej oraz drobnej. Rzeki płynące przez lasy, a także wszelkie błota i bagna dopieszczą miłośników survivalu, którzy chcą się ubrudzić lub zmoczyć. 

Prowadzimy także szkolenia w górach, survival w Bieszczadach, szkoła przetrwania w Beskidach, czy szkolenia survivalowe w Górach Sowich, wielokrotnie prowadziliśmy zajęcia w tych regionach. Już niedługo ruszamy także ze szkoleniami survivalowymi w Gdańsku i okolicach. 

Nasza filia w okolicach Gdańska to także survival na Pomorzu. Obozy przetrwania Gdańsk, będą realizowane w okolicach Kościerzyny.

Nasze obozy przetrwania i kursy survivalu szczególnie dla grup zorganizowanych, możemy przeprowadzić prawie w całej Polsce, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, pod Wrocławiem, w okolicach Poznania, Bornego Sulinowa czy Bydgoszczy..

Obóz przetrwania w wydaniu ASG Predators to szkoła przetrwania, która kierowana jest do wszystkich. Nie wymagamy specjalnego przygotowania fizycznego, jedynie zaangażowania w prowadzone zajęcia. Podczas obozu każdy uczestnik przejdzie szereg zajęć, ćwiczeń i gier terenowych. W planie obozów min.:
PLANOWANIE OBOZU: wyznaczenie dokładnego miejsca rozbicia obozowiska, zasady rozmieszczania elementów obozu, przygotowanie obozu – przygotowanie miejsca na palenisko.
ZAJĘCIA W OBOZIE: rozpalanie ognia, pozyskiwanie i filtrowanie wody, przygotowywanie posiłków, konstruowanie improwizowanych narzędzi.
ZAJĘCIA TERENOWE: poruszanie się w terenie, sygnały dowodzenia, orientacja i nawigacja lądowa, mapy i urządzenia nawigacyjne, pokonywanie przeszkód terenowych: bagien, przeszkód wodnych, wąwozów, alpinistyka, schodzenie do jaskiń.

Wybrane kursy z naszej oferty, wszystkie znajdziesz w zakładce na-prezent.